Strona główna
Tuning
Tutaj jesteś

Alfa romeo tuning – co można poprawić w swoim aucie?

Tuning Data publikacji - 4 czerwca 2022 Autor - Redakcja gobus.pl
alfa romeo tuning


Choć Alfa Romeo to jeden z lepszych producentów aut o sportowym charakterze to jednak nie da się ukryć, że wiele modeli odbiega mocą od topowych pojazdów konkurencji. Nic więc dziwnego, że tak wielu posiadaczy alfy szuka informacji na temat tego, jak może w prosty sposób skutecznie podnieść moc swojego auta i poprawić jego właściwości jezdne. Alfa Romeo tuning — podstawowe informacje.

Dlaczego warto popracować nad swoim pojazdem?

Zanim jednak przejdzie się do najważniejszej kwestii, czyli tego, jak poprawić właściwości jezdne swojego samochodu, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, z jakiego powodu warto to w ogóle robić. Nie trzeba być bowiem specjalistą, aby wiedzieć, jak kosztowne jest to przedsięwzięcie. Jakie więc korzyści można dzięki temu uzyskać?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że wbrew pozorom takie auto może stać się o wiele bezpieczniejsze. Większa moc nie oznacza, że trzeba jeździć z większą prędkością i łamać przepisy. Auto uzyska lepszą zrywność, będzie lepiej reagowało na pedał gazu i będzie pewniejsze na drodze. Co więcej, tuning obejmuje także zawieszenie oraz oczywiście hamulce, co znacznie podnosi możliwości w zakresie reagowania na nieprzewidziane sytuacje na drodze. Oczywiście na koniec warto jeszcze wspomnieć, że takie auto będzie dawało po prostu znacznie większą przyjemność z jazdy, co dla wielu kierowców jest sprawą absolutnie kluczową.

Podstawowe informacje o tuning auta

Od czego więc należy zacząć, jeśli chce się nieco poprawić osiągi swojego auta? Jak się okazuje, najprostszym i najczęściej praktykowanym sposobem jest podłączenie samochodu pod komputer. Dzięki temu można bowiem odblokować jego prawdziwe możliwości, które są lekko utemperowane przez producenta. Zabieg ten nazywany jest chip tuningiem i w ciągu zaledwie kilkunastu minut może przynieść wzrost mocy auta o nawet kilkadziesiąt koni mechanicznych.
Oczywiście oprócz tego bardzo często stosowanym rodzajem tuningu jest także dołożenie do silnika turbosprężarki lub też kompresora. Osiągnąć w ten sposób można znacznie większy przyrost mocy, lecz koszt takiego zabiegu jest naprawdę wysoki i może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Podczas prac nad samochodem nie można zapominać również o tym, aby zapewnić mu odpowiednie właściwości od strony układu hamulcowego i zawieszenia. Wymagane jest więc wstawienie nowych, usztywnionych amortyzatorów, a także znacznie wydajniejszych hamulców, które będą w stanie efektywnie zatrzymać pojazd rozpędzony do większej prędkości. Warto oczywiście pomyśleć także o lepszej jakości oponach.

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?