Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Bezpieczeństwo towarów podczas transportu i składowania

Porady Data publikacji - 26 kwietnia 2024 Autor - Redakcja gobus.pl
worki foliowe

Handel nie ma granic – towary przemieszczają się z jednego końca świata na drugi, pokonując niekiedy drogą powietrzną, lądową i morską tysiące kilometrów. Od punktu nadania do punktu dostawy przechodzą przez wiele rąk i sprzętów, które je przekładają, układają na regałach w magazynach, na paletach, przeładowują na kolejne środki transportu. I choć podczas każdej z tych operacji przeważnie zachowywana jest staranność (reklamacje nie są nikomu potrzebne), bywa, że towar ulega uszkodzeniu.

Zabezpieczenie na czas transportu i składowania

Bezpieczeństwu towaru służą materiały opakowaniowe. Ich wybór jest ogromny, zatem każdy towar, i wrażliwy, kruchy i bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne czy czynniki atmosferyczne można w odpowiedni sposób przygotować do wysyłki. Do zabezpieczenia najczęściej wykorzystywane są wszelkiego rodzaju kartony. Lekka, sztywna i trwała papierowa osłona nie wpływa na zapach, smak ani wygląd zawartości, za to chroni ją przed światłem słonecznym, zabrudzeniami, zgnieceniami, zapewnia amortyzację i ułatwia przenoszenie. Równie popularnym rozwiązaniem jest owijanie towarów folia stretch. Cienkie i rozciągliwe tworzywo sztuczne stanowi skuteczną barierę dla wilgoci, brudu i kurzu, jest doskonałym stabilizatorem dla towarów układanych w stosach na paletach. Kolorowa folia stretch z kolei służy maskowaniu zawartości przesyłki, dzięki czemu pomaga zmniejszyć ilość kradzieży. To materiały opakowaniowe zewnętrzne.

Jakie materiały pozwolą chronić produkty wewnątrz opakowania producenta?

Najlepszym rozwiązaniem są opakowania foliowe. Koperty z folii bąbelkowych doskonale chronią przed wstrząsami, przed wilgocią i zabrudzeniami, które negatywnie wpływają na ich jakość i wartość. Najczęściej do ochrony zawartości przesyłek wykorzystywane są worki foliowe. Worki foliowe Łódź to materiały lekkie, trwałe, odporne na rozerwanie, elastyczne, dostępne w wielu rozmiarach, świetnie nadające się do pakowania drobnych produktów, sypkich materiałów. Foliowe opakowania chronią zawartość przed zawilgoceniem, przenikaniem zapachów, zanieczyszczeń. Ze względu na doskonałe właściwości worki foliowe są do pakowania różnego rodzaju towarów, w tym także spożywczych (worki z atestem PZH). 

Wszystkie materiały opakowaniowe zwiększają bezpieczeństwo wysyłanych i składowanych towarów – im więcej ich jest i im trwalsze i lepszej jakości, tym większa szansa, że przesyłka dotrze do odbiorcy w idealnym i nienaruszonym stanie. A o to wszak w handlu chodzi – by klient był zadowolony.

Materiał zewnętrzny

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?