Strona główna
Tuning
Tutaj jesteś

Citroen tuning – co można poprawić w swoim aucie?

Tuning Data publikacji - 4 czerwca 2022 Autor - Redakcja gobus.pl
citroen tuning


Nie trzeba być fanem motoryzacji, aby wiedzieć, że Citroen nie jest zaliczany do sportowych i dynamicznych pojazdów. Producent ten stawia przede wszystkim na atrakcyjny wygląd, lecz również na wygodę podróżowania. Nie oznacza to jednak tego, że pewnymi działaniami nie da się poprawić wielu aspektów prowadzenia tego auta. Citroen tuning — co powinno się wiedzieć?

Tuning wizualny

Na czym przede wszystkim zależy każdemu kierowcy, jeśli chodzi o jego samochód? Jak można się łatwo domyślić, najważniejszą sprawą jest oczywiście to, aby się on dobrze prezentował. Niestety jest to dość trudne do osiągnięcia, ponieważ już po kilku latach używania auta widać na nim oznaki zużycia w postaci np. pogarszającego się wyglądu lakieru. Nic więc dziwnego, że tuning wizualny jest tak często stosowany.
Na czym on polega? Oczywiście na tym, aby poprawić wygląd auta. Osiągnąć to można na setki sposobów, począwszy od dołożenia do pojazdu dodatkowych elementów w postaci np. chromowanych klamek czy też nowych felg, a skończywszy na poprawkach lakierniczych czy też położeniu na karoserię pojazdu specjalnej folii zmieniającej jego kolor.

Tuning mechaniczny

Rzecz jasna tuning Citroena nie musi polegać tylko na poprawianiu jego wyglądu. Choć jest to pojazd przede wszystkim wygodny, można przy pomocy mniejszych lub większych działań w zakresie mechaniki zwiększyć jego moc i poprawić właściwości jezdne. Jak można to zrobić?
Zdecydowanie najprostszym, a przez to najczęściej wykorzystywanym sposobem na poprawę osiągów samochodu jest podłączenie go do komputera i skorzystanie z dobrodziejstw specjalnego oprogramowania. Dzięki temu można wykonać tzw. chip tuning, czyli zwiększyć moc silnika. Takie działanie daje nawet kilkadziesiąt dodatkowych koni mechanicznych, co przynosi naprawdę odczuwalną zmianę jakości prowadzenia auta.
Oczywiście tuning mechaniczny może polegać także na zupełnie innych, znacznie bardziej zaawansowanych czynnościach. Możliwe jest więc wymienienie układu dolotowego w aucie, dołożenie do silnika większej turbosprężarki czy też odchudzenie go poprzez zastosowanie lepszego koła zamachowego lub też wstawienie trwalszego sprzęgła. Rzecz jasna tuning powinien polegać także na poprawieniu właściwości działania układu hamulcowego i zawieszenia. Z tego też powodu poleca się wymienienie na lepsze i bardziej sportowe amortyzatory czy też oczywiście zastosowanie lepszej klasy tarcz i klocków hamulcowych. Pozwoli to uzyskać skuteczniejsze działania układu hamulcowego, co rzecz jasna w zauważalny sposób wpłynie na bezpieczeństwo poruszania się danym pojazdem.

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?