Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Co się importuje z Chin? Jak sprowadzić towar z Chin?

Porady Data publikacji - 14 stycznia 2022 Autor - Redakcja gobus.pl
Co się importuje z Chin

Importowanie towarów z Chin to szansa na rozwinięcie niezwykle opłacalnego biznesu. Oczywiście trzeba mieć na ten temat dość szerokie pojęcie teoretyczne oraz praktyczne, ale zawsze można się zdecydować na długotrwałą współpracę z pośrednikami. Dzięki temu osoby importujące towary z Chin dbają o swoje bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszelkich procedur (m.in. związanych z opłatami celnymi i formalnościami).

Jak sprowadzić towar z Chin?

Przeprowadzając kompleksowy import z Chin warto pamiętać o tym, że całość opiera się m.in. na umiejętnym wybraniu produktów, dostawców oraz pośrednika. Zainteresowani powinni wiedzieć w jaki sposób przeprowadzać negocjacje, jak weryfikować potencjalne fabryki i jakość towarów oraz na jaki typ transportu się zdecydować (morski, kolejowy, drogowy czy też lotniczy). Dzięki temu towar z Chin dotrze do inwestorów w całości i bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Jak oclić towar z Chin?

Produkty z Chin trzeba w prawidłowy sposób oclić. Na samym początku inwestorzy dostarczają do agencji celnej fakturę zakupu oraz inne niezbędne dokumenty. Następnie przedstawiciele agencji zajmują się klasyfikowaniem towaru i zgłaszają towar poprzez dokument SAD. Całość kończy się zgłoszeniem w Urzędzie Celnym. Cło na tanie produkty z Chin może wynieść od zera do kilkudziesięciu procent. 

Jak zamówić towar z Chin?

Sprowadzanie towaru z Chin realizuje się na kilka różnych sposobów. Doskonałym przykładem jest sklep internetowy z towarem z Chin, w którym w swobodny sposób wybierze się pożądane produkty i złoży się ostateczne zamówienie. Alternatywą jest hurtownia z towarem z Chin, która przypadnie do gustu zwłaszcza właścicielom rozmaitych sklepów, którzy będą chcieli kompleksowo wyposażyć swoje lokale. Jak wiadomo hurt produktów z Chin jest bardzo opłacalny pod kątem finansowym.

Jak importować towar z Chin?

Zamawianie towaru z Chin to proces składający się z wielu różnych i trudnych etapów. Nie wystarczy znaleźć hurtowni, dostawcy oraz pośrednika, ale też zająć się ocleniem i opodatkowaniem (VAT) towaru oraz wyborem odpowiedniego środka transportu. W zdecydowanej większości przypadków zainteresowani decydują się na transport lotniczy (szybkość) oraz morski (uniwersalność i możliwość transportowania drobnicy oraz towarów o dużych gabarytach). 

Kluczowe jest to, aby wybrana hurtownia towaru z Chin była renomowana, rzetelna i dokładnie sprawdzona. Import towarów z Chin można zlecić doświadczonym pośrednikom, dbając tym samym o komfort własnych interesów. To specjaliści, którzy zajmą się m.in. załatwieniem wszelkich dokumentów i formalności oraz sprawdzeniem dostawców. 

Jak kupić kontener towaru z Chin?

Jak widać handel produktami z Chin może być nad wyraz opłacalny, lecz każdy szczegół musi być dopracowany do perfekcji. Tani towar z Chin można sprowadzić do Polski przy pomocy kontenerów (o zróżnicowanej pojemności – w tym przypadku sprawdzi się transport morski oraz kolejowy). Tak importowane produkty z Chin będą w pełni zabezpieczone i dotrą do inwestora w stosunkowo krótkim czasie.

Towary importowane z Chin dostarczane przez kontenery powinny być starannie wyselekcjonowane oraz właściwie załadowane. Najlepiej, jeśli odpowiadają za to profesjonalni pośrednicy. Czasami za taki kontener zapłaci się nawet kilkanaście tysięcy dolarów. Pośrednik zadba o dobranie odpowiedniego kontenera oraz dostarczy towar z Chin na handel dla swojego zleceniodawcy.

Jak sprzedawać towar z Chin?

Sprzedaż towaru z Chin można realizować w dowolnie wybrany sposób. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się takie artykuły, jak:

  • zabawki,
  • odzież,
  • urządzenia elektroniczne,
  • tekstylia,
  • elementy oświetlenia,
  • wyposażenie sportowe.

Jak widać import towaru z Chin za każdym razem należy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Popularne produkty importowane z Chin to również różnego rodzaju maszyny (np. budowlane).

Produkty z Chin online można sprzedawać m.in. w prowadzonych sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Popyt na nie jest ogromny, a to ze względu na ich zadowalającą jakość wykonania i stosunkowo niską cenę. Kluczowe znaczenie ma jednak uznany i rzetelny importer produktów z Chin

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?