Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Drewniane palety EURO

Lifestyle Data publikacji - 20 czerwca 2022 Autor - Redakcja gobus.pl
Drewniane palety EURO

Europalety bardzo często nazywane są paletami EURO lub EPAL. Taki rodzaj transportu używany jest na całym świecie. Dzięki nim można w sposób bezpieczny i wygodny przewozić towar bez obawy o jego uszkodzenie. Palety EPAL wykorzystywane są także do przechowywania, magazynowania różnych rzeczy w magazynach, zapleczach firm. Nazwy EPAL i EUR paleta określają, także jakość danej palety. Taki napis z reguły widnieje na boku palety, dzięki nim można mieć pewność o ich autentyczności oraz wysokiej jakości, ponieważ w przypadku uszkodzenia mogą być naprawiane wyłącznie przez firmy posiadające licencję EPAL.

Palety – zastosowanie

Palety drewniane euro pozwalają na wygodny i łatwy transport różnego rodzaju produktu. Dzięki ich stabilności transport towarów podatnych na uszkodzenie jest bezpieczny. Stabilna konstrukcja palet drewnianych zapobiega przemieszczaniu się podczas transportu, a ich tradycyjny kształt pozwala na łatwe ulokowanie w magazynach. Palety drewniane euro produkowane są zazwyczaj w określonych rozmiarach i kształtach, mające spełniać wymagania palet euro i epal. Zazwyczaj palety wykonywane są z drewna chodź bywają, także z innych materiałów.

Wymiary i wykonanie

Palety euro muszę spełniać pewne kryteria, przede wszystkim posiadać odpowiednie wielkości, aby móc zmieścić się na każdy wózek widłowy oraz inny rodzaj transportu, muszę być wykonane z odpowiednich materiałów. Standardowa europaleta posiada wagę 25, oraz ma wymiary 1,20 x 800 x 144 milimetrów . Na euro palecie można transportować naprawdę ciężkie towary ważące od tony do 1.5 tony. Euro palety można podzielić na kategorie określające ich stan:

  • paleta euro jasna, jest to paleta która nie posiada uszkodzeń,
  • europaleta średnia, to taka, która posiada delikatne uszkodzenia,
  • paleta epal ciemna, to taka, która ma na sobie widoczne ślady użytkowania oraz uszkodzenia jednak jest nadal całkowicie sprawna i gotowa do użytku

w transporcie dużych, ciężki, a także o niewygodnym kształcie towarów stosuje się nadstawki paletowe, pozwalają one na ustabilizowanie towaru, dzięki czemu nie ulegnie on łatwemu stłuczeniu, przemieszczeniu, uszkodzeniu i innym.

Euro palety to szereg korzyści, przede wszystkim muszę być wystandaryzowane jeśli chodzi o wielkość, wymiary, a to obniża koszty transportu, przechowywania gdyż wymiary palet są w całej Europie takie same. Z racji certyfikatów które posiadają muszą być wykonywane z drewna bez użycia chemii, która zaśmieca środowisko – euro palety są ekologiczne. Drewniane palety EURO są dostępne w hurtowni Kampol od ręki, pomimo obecnych problemów z dostępnością.

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?