Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Ile kosztuje wysłanie paczki?

Motoryzacja Data publikacji - 19 lipca 2021 Autor - Redakcja gobus.pl
koszt wysyłki paczki


Koszty wysyłki paczki bywają dziś bardzo urozmaicone, przede wszystkim za sprawą dużej konkurencji na rynku, na której zresztą każdy nadawca paczki ma szansę wiele zyskać. Ceny za nadanie paczki zależne są oczywiście w pierwszym rzędzie od rodzaju paczki, a ściślej jej wielkości i ciężaru. Za niewielką przesyłkę o wadze kilograma z pewnością zapłacimy zdecydowanie mniej niż za kilkunastokilogramową paczkę lub przesyłkę o dużych gabarytach.

Na to, ile kosztuje wysłanie paczki ma w praktyce wpływ wiele czynników. W poniższym artykule skupimy się na tych, które decydują o cenie przesyłki kurierskiej, bo ten sposób nadawania paczek stał się obecnie z wielu względów najatrakcyjniejszy. Nie lubisz przepłacać? Często nadajesz paczki do różnych miejsc w kraju i na świecie? Nasz krótki poradnik pomoże Ci tanio nadać paczkę i zorientować się, jak wysyłać tanie paczki w możliwie najwygodniejszy sposób.

Kurier cennik – co decyduje o opłacie za nadanie paczki?

Koszt przesyłki kurierskiej wynika, jak już wspomnieliśmy, od jej wagi i gabarytów. W następnej kolejności cena nadania przesyłki zależna jest od miejsca jej nadania i doręczenia. Odległość dzieląca nadawcę oraz odbiorcę paczki ma tu ogromne znaczenie i często również wiąże się z różnymi metodami transportu. Tania paczka krajowa z tego powodu będzie zawsze kosztowała mniej niż przesyłka zagraniczna zaadresowana do odbiorcy w innym kraju, a zwłaszcza kontynencie. Ba, nawet przesyłki międzynarodowe do tego samego kraju, np. paczki do Niemiec czy paczki do USA mogą być różnie wycenione w zależności od tego, jaką drogą będą wędrowały do rąk odbiorcy. Transport drogowy i morski zawsze będą tańszą opcją niż transport paczki zagranicznej samolotem, ale dostawa wówczas na pewno będzie trwała dłużej. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór konkretnej firmy przewozowej.

Cennik usług kurierskich nie jest odgórnie ustalony, więc ta sama paczka może być dostarczona przez jednego kuriera za 15 zł, a drugi wyceni ją na 20. Niezależnie zaś od tego, który przewoźnik będzie doręczał naszą paczkę, istnieje też kilka okoliczności, które mogą powodować wzrost kosztów za jej nadanie. Paczka niestandardowa, a więc przesyłka owinięta folią stretch, oznaczona etykietami: „góra/dół”, „ostrożnie” itp. oraz paczka o nieregularnym kształcie to przesyłka wyceniana drożej. Więcej też zapłacimy, gdy zdecydujemy się na ubezpieczenie paczki lub nasza paczka zostanie nadana jako przesyłka za pobraniem. Z kolei coraz częściej zamówienie kuriera może okazać się tańsze, jeśli zdecydujemy się na samodzielne dostarczenie paczki do firmy kurierskiej, np. do paczkomatu czy specjalnego punktu odbioru. Podobnie będzie, jeśli paczka zostanie skierowana do takiego punktu, zamiast trafić pod konkretny adres odbiorcy.

cena przesyłek kurierskich

Jak łatwo sprawdzić koszt wysyłki paczki?

Jak widać, czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, by tanio wysłać paczkę, jest całkiem sporo. Na szczęście istnieje prosty sposób, by szybko znaleźć dogodną opcję wysyłki i nadać niemal każdą paczkę bez zbędnej fatygi i straty czasu. W sieci już od pewnego czasu z dużym powodzeniem swoje usługi oferuje AlleKurier – broker profesjonalnych usług kurierskich, w którego zapleczu znajdują się wszystkie poważne i doświadczone firmy przewozowe z kraju i ze świata. Na AlleKurier.pl można więc błyskawicznie porównać ceny za nadanie paczki u poszczególnych firm kurierskich i jednocześnie nadać przesyłkę jeszcze taniej niż bezpośrednio u przewoźnika i to bez wychodzenia z domu. Ceny za nadanie paczki krajowej czy zagranicznej bywają na AlleKurier nawet 70% mniejsze niż na stronie firmy kurierskiej! Jak na AlleKurier.pl sprawdzić, ile kosztuje nadanie przesyłki? Wystarczy w okienko wyceniarki umieszczonej na głównej stronie serwisu wpisać informacje o wymiarach i wadze paczki oraz wskazać miejsce nadania i odbioru, a w odpowiedzi otrzymamy wiele różnych opcji do wyboru.

Tą najlepszą pod względem ceny czy czasu dostawy wystarczy zaznaczyć, następnie uzupełnić prosty i intuicyjny formularz nadania paczki, a na koniec opłacić przesyłkę, np. przez wygodne płatności online. Zabieganych zapewne ucieszy fakt, że wysyłając paczkę przez AlleKurier.pl, nie trzeba martwić się o dostarczenie przesyłki do firmy przewozowej. Kurier odbierze paczkę z domu czy miejsca pracy bez dodatkowych opłat, jeśli umieścimy taką dyspozycję podczas wypełniania formularza nadania paczki. 

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?