Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jak działa prostownik z rozruchem?

Motoryzacja Data publikacji - 22 września 2021 Autor - Redakcja gobus.pl
samochód prostownik

Prostownik, jest to narzędzie, które stosowane jest do ładowania różnego rodzaju elektrycznych urządzeń oraz magazynów energii, do których zaliczyć możemy na przykład akumulatory samochodowego. Takie właśnie urządzenie ma na celu zmianę napięcia zmiennego na napięcie stałe, dzięki czemu możemy naładować praktycznie każde urządzenie. W ostatnim czasie wiele osób decyduje się zakupić zwłaszcza prostownik z rozruchem. Jak działa i jakie jest jego zastosowanie?

Prostownik z rozruchem – co warto o nim wiedzieć?

Prostownik z rozruchem jest urządzeniem zdecydowanie większym niż standardowe urządzenie tego rodzaju. Prostownik ten cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród osób, które nie dysponują innym samochodem, który posłuży do rozruchu. Dzięki prostownikowi rozruchowym, możemy praktycznie natychmiast ponownie uruchomić nasz samochód, poprzez połączenie akumulatora z inną maszyną, której akumulator ma większą moc niż nasz. Bardzo często jest on wykorzystywany na przykład na budowach czy w gospodarstwach rolniczych. Prostownik z rozruchem, przeznaczony jest do akumulatorów kwasowych, które mają napięcie 12/24 V, a rozruch następuje przy prądzie o mocy 400 amperów. Najczęstszą formą tego prostownika, z jaką możemy się spotkać, jest wersja mobilna na kółkach, dzięki czemu urządzenie możemy bardzo szybko przewieźć do potrzebującego samochodu osobowego, tira, czy też innej maszyny, która musi być szybko uruchomiona. 

Zakup prostownika samochodowego z funkcją rozruchu – czy warto?

Prostownik z rozruchem przeznaczony do samochodu, jest naprawdę bardzo przydatnym urządzeniem. Stanowi on swego rodzaju połączenie prostownika z funkcjami przenośnego boostera. Jedyna różnica, która wynika z budowy tego urządzenia, jest to konieczność podłączenia prostownika do prądu z sieci. Przez to, urządzenie to może być używane stacjonarnie, więc nie przyda nam się na przykład w trakcie podróży. Jest to jedyna różnica, która wynika z konstrukcji obu tych urządzeń, ponieważ jeżeli chodzi o zastosowanie to jest ono takie samo. Warto wiedzieć, że używanie prostownika z rozruchem jest bardzo łatwe i bezpieczne, ale przy tym trzeba zastosować się do określonych zasad. Na pewno każdy bez najmniejszego problemu poradzi sobie z procedurą bezpieczeństwa stosowania tego urządzenia. Prostownik ten może być stosowany do akumulatorów w zależności od modelu, którym dysponujemy. Dzięki temu, możemy awaryjnie uruchomić samochód osobowy każdego użytkownika, jak również samochód ciężarowy, bądź też dostawczy. 

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?