gobus.pl

portal o motoryzacji

Jak przygotować się do nowego sezonu motocyklowego
Motoryzacja

Jak przygotować się do nowego sezonu motocyklowego?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią zaczyna się kolejny sezon motocyklowy. Odpowiednie przygotowanie jednośladu to podstawowa, która pozwoli na bezpieczną jazdę przez cały sezon letni. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę po kilku miesiącach garażowania motocykla? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Zmiana oleju i kontrola stanu części eksploatacyjnych

Modna i ładnie wyglądając odzież to rzecz bardzo ważna, ale markowe kurtki motocyklowe skórzane nie sprawią, że nasz motocykl będzie zapewniał idealne działanie przez cały rok. Wiosna jest idealnym czasem, by wymienić w motocyklu olej i dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Biorąc pod uwagę intensywne użytkowanie w trakcie sezonu, warto przeprowadzić ten prosty zabieg właśnie wiosną, gdy pogoda nie do końca pozwala, by wyjechać na pierwszą przejażdżkę.

Czynność ta jest bardzo prosta, dlatego nie ma potrzeby, by jechać do serwisu. Całość nie powinna zająć więcej niż 30 minut. Nie jest to jednak koniec prac przy naszym motorze. Niezwykle istotna jest staranna kontrola podstawowych części eksploatacyjnych takich jak klocki hamulcowe czy amortyzatory. Podzespoły te w dużej mierze odpowiadają za nasze bezpieczeństwo, dlatego warto regularnie sprawdzać, w jakim są stanie.

Dobra odzież to podstawa

Kurtki motocyklowe skórzane cieszą się wśród miłośników jednośladów ogromną popularnością i trudno się temu dziwić. Nie dość, że wyglądają pięknie i są modne, to doskonale zabezpieczają nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jakie mogą pojawić się w trakcie jazdy. Dobra kurtka skórzana ma jednak o wiele więcej zalet, największą wydaje się trwałość takiego rozwiązania. Odpowiednio konserwowana może służyć nam przez wiele lat, a w tym czasie nie straci ani trochę na swoim wyglądzie. Kurtki motocyklowe skórzane to jednak niejedyna możliwość świetnego ubrania. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się bowiem odzież tekstylna i wykonana z nowoczesnych, oddychających materiałów, które zapewniają maksymalny komfort w trakcie jazdy.

Pamiętajmy jednak, że najważniejsze przed sezonem jest właściwe przygotowanie motoru. Jeśli samodzielne majsterkowanie przy pojeździe nie jest czymś, co lubimy, warto oddać motocykl do serwisu, by w fachowych rękach przeszedł podstawowy przegląd. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że w przypadku wykrycia jakichkolwiek usterek zostaną one bardzo szybko usunięte, a my otrzymamy z powrotem w pełni sprawny motocykl, który zapewni możliwość bezpiecznej jazdy przez cały sezon.