Strona główna
Warsztat
Tutaj jesteś

Jaki program wybrać do obsługi warsztatu samochodowego?

Warsztat Data publikacji - 18 grudnia 2021 Autor - Redakcja gobus.pl

Kiedyś do obsługi warsztatu samochodowego wykorzystywało się zeszyt i długopis. Niestety w obecnych czasach to nie wystarcza, zwłaszcza kiedy każdego miesiąca obsługujemy dużą liczbę klientów. Warto więc znaleźć dobry program do obsługi warsztatu samochodowego, aby na bieżąco śledzić zadania wykonane dla klientów, mieć pod ręką historię napraw konkretnego pojazdu oraz wystawiać faktury.

Jakie funkcje powinien mieć program dla warsztatu samochodowego?

Program dla mechaników powinien mieć wiele najbardziej przydatnych funkcji. Aplikacja powinna umożliwiać zarządzanie klientami, czyli dodawanie nowych, edycję danych, przegląd historii zleceń i zapisywanie zadań do wykonania dla każdego klienta.

System powinienem umożliwiać również tworzenie nowych zleceń, ich wycenę, dodawanie zdjęć pojazdów, wydruk protokołów dla klientów i przeglądanie historii już wykonanych napraw. W takim oprogramowaniu przydaje się także funkcja zamawiania części od przedstawiciela czy hurtowni.

Większość takich narzędzi ma również możliwości wysyłki sms-ów do klientów. W ten sposób można powiadomić właściciela, że naprawa została wykonana albo wysłać mu informacje o rabatach czy promocjach. Jeszcze inną przydatną funkcją jest rachunkowość, czyli wystawianie paragonów fiskalnych, faktur oraz wgląd w historię dotychczas wykonanych zleceń.

Na jaki program dla warsztatu samochodowego postawić?

Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych rozwiązań. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, na który system najlepiej się zdecydować. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się pobranie darmowej wersji testowej, aby zapoznać się z aplikacją oraz jej możliwościami.

Program dla warsztatu samochodowego zawsze tworzony jest tak, aby jego obsługa była łatwa i intuicyjna. Jednak żeby zapoznać się z jego poszczególnymi opcjami, najlepiej jest pobrać wersję próbną i sprawdzić działanie w swojej firmie.

Tak jak to jest z innymi oprogramowaniami, również w tym przypadku, takiej aplikacji trzeba się po prostu nauczyć. Dobrze jest więc przed zakupem konkretnego systemu, przetestować darmową wersję, aby sprawdzić, czy spełni nasze oczekiwania oraz czy będzie miał wszystkie niezbędne funkcje, które są potrzebne w naszej działalności.

Czy warto przeczytać opinie w internecie o aplikacji dla mechaników?

Bardzo dobrym sposobem na znalezienie idealnego programu dla mechaników jest poszukanie opinii w internecie. Możemy również zapytać naszych znajomych, którzy prowadzą podobny biznes i korzystają z takiego oprogramowania.

Żeby sprawdzić, jakie zdanie mają inne osoby na temat konkretnego systemu do warsztatu samochodowego, warto dołączyć do grupy na Facebooku dla mechaników, wpisać nazwę oprogramowania + opinie w wyszukiwarce Google, a także przeczytać informacje znajdujące się na forach internetowych.

Z pewnością znajdziemy tam wiele ciekawych i wartościowych opinii, dzięki czemu dowiemy się, z czym ludzie mają problemy, co ich denerwuje i na co narzekają, a także za to chwalą sobie konkretne aplikacje. Dowiemy się również w ten sposób czy system będzie działał na urządzeniach mobilnych, czy możemy je użytkować wyłącznie na komputerze.

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?