gobus.pl

portal o motoryzacji

zastosowania pachołków drogowych
Porady

Jakie są zastosowania pachołków drogowych?

Pachołki drogowe to jedne z tych elementów, które posiadają szerokie spektrum zastosowań. Doskonale sprawdzają się nie tylko w przydomowym warsztacie lub garażu, ale także z powodzeniem mogą z nich korzystać profesjonalne firmy, zajmujące się zarówno remontami dróg, ich przebudowywaniem, jak i tworzeniem parkingów. Dzięki temu, że występują w szerokiej gamie modeli, w której znajdziemy m.in. pachołek gumowy, można je dopasować do konkretnych potrzeb.

Dobrze widoczne oznakowanie w przypadku przestrzeni roboczej, stanowi niezwykle ważną kwestię w ruchu drogowym. Stąd też elementami, które od lat są powszechnie stosowane w wyznaczaniu i wygradzaniu miejsc, w których występują np. przeszkody lub są przeprowadzane roboty drogowe, są pachołki drogowe. Ze względu na ich dużą różnorodność i uniwersalność, dają wyjątkowo szerokie możliwości pod względem ich zastosowania. Dlatego też na co dzień z tego typu elementów korzysta liczne grono firm z różnych branż.

Zastosowanie pachołków drogowych

Pachołki drogowe, które można chociażby zakupić w ofercie https://zped.com.pl/kategoria-produktu/pacholki-drogowe/ to jedne z tych produktów, które ze względu na dużą różnorodność modeli, można podzielić ze względu na rozmiar, kolor, wykończenie oraz materiał wykonania. Stąd też ich zastosowanie jest równie szerokie, co ilość dostępnych na rynku rodzajów. W głównej mierze te bardzo ważne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego elementy wykorzystujemy do:

  • wyraźnego rozdzielenia kierunku ruchu pojazdów,
  • wydzielenia i zasygnalizowania miejsc, w których przeprowadzane są roboty drogowe lub też występują inne zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego przeszkody,
  • wyznaczenia toru jazdy,
  • zabezpieczenia świeżo malowanych fragmentów znaków poziomych,
  • zaznaczenia momentu zwężania się jezdni.

Inne sposoby wykorzystania pachołków drogowych

Pachołek drogowy doskonale sprawdza się w wielu innych przypadkach i miejscach aniżeli tylko te związane z ruchem drogowym. Mowa w tym momencie m.in. o placach manewrowych, na których to stosowane są podczas ćwiczeń z jazdy. Z powodzeniem mogą z nich również korzystać osoby prywatne lub firmy do ochrony miejsc parkingowych bądź widocznego wyeksponowania zagrożeń na terenie ich działki. Są niezawodnym i wielokrotnie niezbędnym elementem placów budowy, w przypadku których używane są do zabezpieczenia wykopów lub miejsc wylewania fundamentów. Poza tym pachołki drogowe mogą posłużyć również do wydzielenia miejsc, w których odbywają się pracę wyburzeniowe bądź też przeprowadzana jest wycinka drzew. Decydując się na tego typu elementy do odgrodzenia obszarów niebezpiecznych, jesteśmy w stanie w prosty sposób zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa.