Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Komunikacja miejska vs. auto na doby, czyli turysta w Krakowie i jego rozterki

Lifestyle Data publikacji - 29 marca 2023 Autor - Redakcja gobus.pl
Komunikacja miejska

Każdy, kto choć raz odwiedził Kraków lub mieszkał w nim przez dłuższy czas, wie, że to miasto charakterystyczne pod względem urbanistycznym. W obrębie starówki i jej okolic w wiele miejsc można szybko i sprawnie dotrzeć na własnych nogach. To informacje szczególnie istotna dla gości stolicy Małopolski. A co, jeśli zechcesz zwiedzić Wieliczkę lub inne, oddalone od centrum atrakcje? Wypróbuj auto na doby! Kraków to miasto, w którym działa kilku operatorów udostępniających flotę pod wynajem.

Wypożyczenie auta otwiera więcej możliwości

Firmy carsharingowe działające w Krakowie proponują gościom i mieszkańcom miasta szerokie możliwości – nieważne, czy potrzebujesz mobilności okresowo, aby załatwić ważne sprawunki, czy tylko na weekend, organizując krótki wyjazd wypoczynkowo-turystyczny. Przykładowo w krakowskim oddziale Panek CS bez problemu wypożyczysz auto na doby. Kraków wyda ci się znacznie mniejszy, ciaśniejszy i niemal na wyciągnięcie ręki.

Jeśli zależy ci, aby w mieście królów polskich zobaczyć jak najwięcej miejsc w krótkim czasie, wypożyczenie samochodu to tym bardziej dobry pomysł. Przy okazji dojedziesz choćby do pobliskiej Kopalni Soli w Wieliczce! Choć komunikacja miejska (tramwaje, autobusy) działa tu dość sprawnie, samochód pod ręką sporo ci ułatwi i uniezależni od wszelkich rozkładów jazdy.

Auto na doby w Krakowie – jak zarezerwować pojazd?

Brak skomplikowanych formalności to jedna z największych zalet wynajmu w ramach carsharingu. Cała procedura przebiega zwykle szybko i bez zbędnych komplikacji. Auto na doby wypożyczysz w aplikacji dedykowanej konkretnemu operatorowi, tak jest np. we wspomnianym Panek CS. Wystarczy, że:

  • pobierzesz na swój telefon aplikację wybranej firmy,
  • założysz konto klienta i uzyskasz w ten sposób dostęp do mapy pojazdów ramach firmowej floty,
  • znajdziesz na mapie w aplikacji najbliższy dostępny pojazd,
  • zarezerwujesz go poprzez kliknięcie w jego ikonę – od tego momenty będziesz miał 10 minut na dotarcie do pojazdu i jego otwarcie (także zdalnie, z poziomu aplikacji).

Chcesz zwiedzić Małopolskę w weekend? A może twoja lista sprawunków przewiduje wizyty w kilku punktach po przeciwległych stronach miasta? Teraz to nie problem! Auto na doby pozwoli ci cieszyć się najwyższym komfortem podróży, a przy tym poczuciem bezpieczeństwa – wszystkie pojazdy z wypożyczalni objęte są zwykle przynajmniej podstawową ochroną OC.

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?