gobus.pl

portal o motoryzacji

buty na motor
Porady

Które buty na motor będą najlepsze?

Buty motocyklowe Shima stanowią nie lada pokusę dla osób, które kochają jazdę na szybkich jednośladach. Nie można jednak zapomnieć o tym, że do zakupu obuwia na motor należy podejść w odpowiedni sposób. Tylko dzięki temu będzie można zapewnić sobie nie tylko wygodę, ale także komfort, które są bardzo ważne podczas jazdy. Wiele osób, które już od wielu lat jeżdżą na motocyklach przyznaje, że buty są takim elementem na którym w żadnym wypadku nie można oszczędzać.

Ochrona dla nóg

Tak, patrząc na cenę takich butów motocyklowych Shima, czy też innych modeli, można się nieco przerazić. Dlaczego? Ponieważ ich cena jest wysoka. Czy jednak nie lepiej zaoszczędzić trochę pieniędzy? W szczególności, że można na nogi założyć jakiś sportowy model. Tak, można jak najbardziej, ale tylko do pierwszego upadku, kiedy to noga dostanie się pod motor. Właściwie, to można bardzo brutalnie stwierdzić, że ze stopy w takim wypadku już nic nie zostanie. Nawet nie będzie co ratować. Takie obuwie, jak buty motocyklowe Shima są po to, aby zapewnić maksymalny poziom ochrony – w szczególności podczas wypadku.

Wyposażone są one w specjalne protektory i usztywniacze, dzięki czemu z każdego wypadku nogi powinny wyjść bez szwanku! Dlatego też nie ma co oszczędzać na takich elementach. Skoro już więc wiadomo, że są to buty, które pełnią bardzo ważną funkcję, czas na ich dobranie. W jaki sposób to zrobić?

Dopasowane buty na motocykl

Zanim ktokolwiek zakupi buty motocyklowe Shima, w pierwszej kolejności powinien dokładnie zmierzyć rozmiar swojej stopy, a dokładnie jej długość. Często bowiem okazuje się, że standardowy rozmiar buta nie odpowiada tym, które dedykowane są do jazdy na motocyklu. Warto więc za pomocą zwykłej kartki papieru, ołówka i miary krawieckiej, dokonać pomiarów, dzięki czemu uda się wybrać prawidłowy rozmiar.

W następnej kolejności, należy zdecydować odnośnie tego, czy ktoś chciałby buty z ocieplaczami, czy też nie. Takie obuwie motocyklowe Shima oferowane jest w różnych wersjach. W porze letniej należy zrezygnować z dodatkowego ocieplenia, ponieważ cała noga może być przepocona, powodując dyskomfort. Lepiej postawić na te, wykonane z lekkiego materiału – aczkolwiek, wciąż usztywniane, z odpowiednimi zabezpieczeniami. Warto jednak zadbać o to, aby w domu znalazły się buty nieco cieplejsze – w szczególności, że wiele osób jeździ na motorze do późnej jesieni. Dzięki temu w nogi będzie zdecydowanie cieplej.

Nie można zapomnieć o tym, aby buty dobierać względem motoru, którego na co dzień się dosiada.