Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Opony zimowe

Porady Data publikacji - 14 stycznia 2021 Autor - Redakcja gobus.pl
ranking opon zimowych


WIele osób zadaje sobie pytanie jakie opony są najlepsze na zimę. Pod uwagę należy wziąć ich wytrzymałość, strukturę oraz przyczepność do podłoża.

Informacje ogólne na temat opon

W internecie można znaleźć wiele rankingów, które przedstawiają dobre rozwiązania dla kierowców, którzy szukają opon na zimę dla swoich samochodów. Wybór opon nie jest łatwym zadaniem dla osób początkujących, którzy nie mają zbyt dużej wiedzy w temacie motoryzacji. Przydatne może być śledzenie magazynów samochodowych oraz opinie innych kierowców.

Dane techniczne

Dobrym rozwiązaniem jest również zasięgnięcie opinii u zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego. Z reguły kierowcy patrzą na cenę i wybierają możliwie najtańsze modele. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ w takich oponach stosowane są z reguły mało innowacyjne rozwiązania. W pierwszej kolejności należy dokładnie poznać dane techniczne oraz zrozumieć różnice, które zachodzą pomiędzy produktami. Należy zwrócić uwagę na to jak opony zachowują się zarówno na suchej oraz mokrej powierzchni. Przyczepność do podłoża zależy w dużej mierze od użytych materiałów do produkcji opony. Na uwagę zasługuje Goodride SW602, która charakteryzuje się świetną przyczepnością oraz posiada dużą wytrzymałość. Sprawdza się także idealnie podczas jazdy na zaśnieżonej oraz oblodzonej powierzchni.

Michelin Pilot Alpin PA4

Droższym, ale jednocześnie zdecydowanie lepszym wyborem jest Michelin Pilot Alpin PA4, która króluje na polskich drogach. Bardzo wolno się zużywa oraz odnajduje się nawet w mocno niekorzystnach warunkach. Polskie drogi wymagają wielu poprawek i dlatego kierowcy muszą wykazać się dużą umiejętnością kierowania pojazdów. Tego typu opony zazwyczaj można spotkać w samochodach droższej klasy, które posiadają dużą moc oraz przyspieszenie. Przy takich autach szczególnie ważna jest przyczepność, ponieważ mały błąd kierowcy może spowodować kolizję lub wypadek samochodowy. Przy korzystaniu z opon Michelin mamy zapewnione większe bezpieczeństwo oraz panowanie nad pojazdem. Warto również zauważyć, że ich konstrukcja sprawia, że zużycie paliwa jest znacznie mniejsze. Zapewniają one drogę hamowania nawet o trzy metry krótszą w przypadku mokrej powierzchni i cztery metry krótszą, jeżeli chodzi o suchą nawierzchnię.

Yokohama BluEarth Winter V905

Na uwagę zasługują również opony Yokohama BluEarth Winter V905, bez których ranking opon zimowych by nie powstał. Są one zdecydowanie najtańszą propozycją ze wszystkich, ale jednocześnie są niezwykle skuteczne. Korzystają z nich najczęściej osoby, które posiadają samochody klasy ekonomicznej. Idealnie nadają się do krótkich oraz mało wymagających tras. Warto zauważyć, że została w nich zastosowana ekologiczna technologia, która również ma duży wpływ na mniejsze zużycie paliwa. Do ich produkcji została wykorzystana mieszanka olejku pomarańczowego oraz mikrokrzemionki. Dzięki temu straty energii są znacznie mniejsze niż w klasycznych modelach. Opony osiągają świetne wyniki podczas jazdy na śniegu i mokrych powierzchniach. Nawet przy bardzo dużej prędkości samochód doskonale trzyma się nawierzchni.

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?