Strona główna
Tuning
Tutaj jesteś

Przydatne akcesoria do samochodu

Tuning Data publikacji - 15 stycznia 2021 Autor - Redakcja gobus.pl
przydatne akcesoria do samochodu


Nowoczesne samochody wyposażone są w naprawdę ogromną ilość gadżetów i akcesoriów, które nie tylko umilają czas spędzany w samochodzie, lecz również znacznie zwiększają bezpieczeństwo podróżowania nim. Jak się jednak okazuje, pomimo tak ogromne ilości nowoczesnej technologii, która się w samochodzie znajduje, nadal pozostaje wiele miejsc na to, aby dołożyć jakieś nowe, przydatne akcesoria do samochodu. Jakie to mogą być rzeczy?

Akcesoria związane z telefonem

Telefon komórkowy, który obecni przybrał nazwę smartfona, to prawdziwy technologiczny cud. Nic więc dziwnego, że jego możliwości wykorzystywane są również w samochodzie. Żeby to jednak było możliwe, a także bezpieczne, koniecznie trzeba kupić kilka przydatnych akcesoriów do samochodu związanych właśnie z telefonem komórkowym. O czym konkretnie mowa?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest w tym wypadku to, żeby mieć w aucie specjalny uchwyt, na którym można będzie swój telefon zamocować. Wersji takich uchwytów jest wiele, lecz zdecydowanie najlepszym jest ten, który montuje się przyssawką do przedniej szyby. Zapewnia on największą wygodę, a co najważniejsze, zdecydowanie największe bezpieczeństwo korzystania z możliwości telefonu.
Drugim bardzo przydatnym dodatkiem w tym zakresie jest rozdzielacz do zapalniczki samochodowej. Zapalniczka pełni niezwykle ważną funkcję źródła zasilania do różnego rodzaju urządzeń, w tym również do telefonu. Żeby jednak było można z niej tak korzystać, trzeba mieć specjalną przejściówkę, która umożliwi podłączenie do niej przewodu USB. Poleca się, aby była ona wyposażona w kilka gniazd, dzięki czemu będzie można przy jej pomocy ładować więcej niż jedno urządzenie.

Wideo rejestrator samochodowy

Choć jazda samochodem jest bardzo przyjemną czynnością, to jednak może być również niebezpieczną. Ryzyko wypadku i stłuczki jest bardzo wysokie, podobnie jak to, że policja nie będzie w stanie wskazać, kto jest winien danej sytuacji. Z tego też powodu warto mieć na pokładzie auta wideo rejestrator samochodowy, czyli specjalną kamerę, która umieszczona w przedniej szybie cały czas nagrywa jazdę autem. Powoduje to, że jeśli nawet niekorzystna sytuacja się wydarzy, jak na dłoni będzie można na nagraniu zobaczyć, jaki był jej przebieg.

Czujniki i kamera parkowania

O ile jazda samochodem jest bardzo przyjemna i każdy kierowca czerpie z niej naprawdę wiele radości, to już jednak mało który lubi parkować. Żeby zatem i ta czynność stała się prostsza, a co za tym idzie przyjemniejsza, warto mieć w samochodzie specjalny zestaw do parkowania, który składa się z czujników oraz kamery. Jak to dokładnie działa?
W tylnym zderzaku umieszczane są czujniki parkowania, które w chwili zbliżania się do przeszkody wydają dźwięk sygnalizujący odległość. A żeby parkowanie stało się jeszcze prostsze, poleca się wybranie takiego zestawu, który wyposażony będzie dodatkowo w kamerę, co pozwoli kierowcy dokładnie widzieć na monitorze, jak wygląda sytuacja z tyłu auta, a dzięki temu da możliwość wygodnego i bezpiecznego zaparkowania.

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?