Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Skup samochodów i auto złom — czym różnią się te dwa miejsca?

Motoryzacja Data publikacji - 11 kwietnia 2024 Autor - Redakcja gobus.pl
Skup samochodów i auto złom


Chcesz sprzedać swoje starsze auto? Masz do wyboru kilka opcji. Dwie z nich to auto skup (skup samochodów) i auto złom (stacja demontażu pojazdów). Z której warto skorzystać? Wszystko zależy od stanu i wartości Twojego samochodu. 

Auto skup kontra auto złom. Z której opcji skorzystać, jeśli chcesz sprzedać starszy samochód? 

Auto skup – co to jest i jakie auto warto im sprzedać?

Często zdarza się, że za wycieraczką swojego starszego auta znajdujesz kartkę z reklamą auto skupu. Kupimy każde auto! 

Auto skup to firma, która kupi od Ciebie auto za gotówkę i stanie się jego właścicielem. To nie jest komis, który jest tylko pośrednikiem w sprzedaży. Jeśli skorzystasz z auto skupu, gotówkę dostaniesz od razu. Jeśli z komisu – możesz miesiącami czekać na pieniądze, gdy komis sprzeda Twój pojazd. 

Jak działa auto skup? Kupuje on auta sprawne i uszkodzone, które może później odsprzedać z zyskiem. W przypadku aut uszkodzonych auto skup musi zlecić naprawę i kupić części.

Z racji tego, że auto skup chce na samochodzie zarobić, nie jest dla nikogo tajemnicą, że musi kupić auto znacznie poniżej jego wartości rynkowej. 

Wystarczy tylko przygotować dokumenty auta i skontaktować się z pracownikami auto skupu. Pracownicy auto skupu przyjeżdżają na miejsce, sprawdzają pojazd, wyceniają jego wartość i jeśli ją zaakceptujesz – kupują auto i zabierają je. 

Czasami samochody określonych marek są skupowane i eksportowane, np. Toyoty są masowo eksportowane do krajów afrykańskich.  

Jeśli Twój samochód jest w pełni sprawny i według Ciebie ma sporą wartość – postaraj się go sprzedać samodzielnie, korzystając z ogłoszeń motoryzacyjnych.

Jeśli Twoje auto jest lekko uszkodzone, stare, nie w pełni sprawne, ale nadal wartościowe – skorzystaj z auto skupu. Możesz też skorzystać z auto skupu, jeśli zależy Ci na szybkim sfinalizowaniu transakcji sprzedaży – np. wtedy, gdy wyjeżdżasz za granicę. Stracisz na wartości, ale sprzedasz pojazd szybko i bez problemu, w ciągu jednego dnia. 

Auto złom, czyli stacja demontażu pojazdów

Jeśli Twój samochód ma bardzo niską wartość (poniżej 1500 zł), jest mocno skorodowany, uszkodzony, powypadkowy, niesprawny, nie jeździ, a jego naprawa w żaden sposób nie jest opłacalna – rozwiązaniem jest auto złom. 

W tym przypadku nie musisz się o nic martwić. Kontaktujesz się ze stacją demontażu pojazdów (to inna nazwa auto złomu), która musi mieć odpowiednie zezwolenie na prowadzenie swojej działalności. Informujesz, gdzie znajduje się Twój samochód. Przygotowujesz dokumenty. Pracownicy stacji demontażu pojazdów przyjeżdżają na miejsce i zabierają Twoje auto lawetą. Jeśli samochód jest kompletny, jego cena ustalana jest wg. aktualnego cennika złomu.

Otrzymasz gotówkę, a także świadectwo oddania auta na złom. Dzięki niemu wyrejestrujesz pojazd w Wydziale Komunikacji i u swojego ubezpieczyciela, gdzie płacisz OC. 

Skup samochodów i auto złom

Stacja demontażu AW Motors zaprasza

Jeśli chcesz oddać na złom auto, które znajduje się w okolicach Wrocławia, Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa, Bolesławca, Strzelina, Kłodzka albo Łagiewnik – skontaktuj się z firmą AW Motors. To jedna z największych stacji demontażu aut w regionie. 

Zadzwoń lub napisz mail. Ustalisz wszystkie szczegóły odbioru swojego samochodu. Przygotuj tylko dokumenty i czekaj na pieniądze.

Materiał zewnętrzny

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?