gobus.pl

portal o motoryzacji

wynajem autokarów
Motoryzacja

Wynajem autokarów a koszt podróży ?

Nie od dziś wiadomo, że organizowanie wszelkich wycieczek bądź uroczystości okolicznościowych wymaga przewozu bardzo dużej liczby osób. W związku z tym transport do określonego celu nie powinien odbywać się swoimi samochodami, gdyż znacznie tańszym, komfortowym oraz popularnym rozwiązaniem jest wypożyczenie luksusowego autokaru. Ile wynosi koszt wynajmu autokaru? Ile kosztują przewozy w poszczególnych miastach?

Wynajem autokarów – cennik usług

Obecnie cennik za wypożyczenie autokaru z całą pewnością jest uzależniony przede wszystkim od liczby zgłoszonych do transportu osób. Jest to jedna z najważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o realizację oraz całkowity koszt zlecenia określonej usługi. W większych miastach firmy przewozowe mają bardzo bogaty zakres usług turystycznych dla poszczególnych klientów. Każda osoba zainteresowana wynajmem autobusu może zatem znaleźć dla siebie bardzo korzystną ofertę.
Z roku na rok cena za wynajem busów okazuje się być bardziej atrakcyjna pod wieloma względami. Opłata w tym przypadku najczęściej jest uzależniona od liczby osób, które biorą udział w podróży. Z kolei zdecydowanie niższe koszty generują usługi autokarowe, które to obejmują pełen skład – czyli 20 osób z kierowcą. Wtenczas cena za określony przewóz zazwyczaj mieści się w granicach około osiemset pięćdziesiąt złotych. Z kolei w autobusach do dwudziestu trzech pasażerów, cena za wykupienie usługi jest zdecydowanie dużo wyższa, a koszt bardzo często oscyluje w granicach 1100 złotych.
Kolejną rzeczą jaką trzeba wziąć pod uwagę przy przy określaniu stawki za wypożyczenie autokaru to standard pojazdu. Im autokar nowocześniejszy tym usługa jest droższa. Dodatkowa opłata z tego tytułu wiąże się zazwyczaj z najnowocześniejszym wyposażeniem, dlatego osoby które chcą podróżować taniej powinny wziąć pod uwagę autokar nieco starszy, który okaże się być dużo tańszy.

Wypożyczenie autokaru – cena za kilometr lub usługę

Opłata za podróżowanie autokarem może zostać przedstawiona przez przewoźnika na kilka sposobów. Pierwszym sposobem naliczania opłaty za podróż jest ustalenie ceny za przejechany kilometr. Taka stawka najczęściej obowiązuje wśród firm transportowych, które wykonują usługi dalekobieżne. Najczęściej jest to stawka za podróż za granicę bądź wycieczkę w dalekie strony co powoduje, że cena za przejechany kilometr jest dużo niższa.
Poza tym wynajem nowoczesnego autokaru może być też określony cenowo w oparciu o roboczogodziny. Z roku na rok rośnie popularność usług za które płaci się jako przelicznik za cały dzień. Warto jednak pamiętać o tym, że firmy przewozowe najczęściej określają w tym wypadku maksymalny limit kilometrów. Ponadto przejazd, który odbywa się ponad 8 godzin dziennie wiąże się z tym, że trzeba wynająć drugiego kierowcę. Bardzo często dla grup zorganizowanych koszt wynajmu drugiego kierowcy jest ustalany indywidualnie.

Cena za wynajem autokaru w poszczególnych miastach

Na wypożyczenie atrakcyjnie cenowo autokaru z całą pewnością wpłynie lokalizacja w której znajduje się dana firma. Najwięcej zapłacą osoby podróżujące w dużych miastach w zachodniej Polsce, bowiem usługi tego typu są tam najdroższe.
Z kolei im dalej na wschód tym cena za przejechany kilometr spada. W północno – wschodniej części naszego kraju na przykład w Suwałkach koszt za wynajem dziewiętnasto – osobowego busa wynosi około 830 zł za dzień. Z kolei przeciętna cena za tego typu usługi w Zachodniej części Polski na przykład w Zielonej Górze wynosi ponad dziewięćset złotych.
Obecnie usługi transportowe cieszą ogromną popularnością i z roku na rok korzysta z nich coraz szersza rzesza zadowolonych klientów.