Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wynajem długoterminowy zamiast zakupu samochodu? Dlaczego nie!

Lifestyle Data publikacji - 7 listopada 2022 Autor - Redakcja gobus.pl
Wynajem długoterminowy


Wynajem długoterminowy samochodów przynosi wiele korzyści, w tym również natury ekonomicznej. Okazuje się, że coraz więcej osób zainteresowanych jest wynajmem pojazdu, choć jeszcze do niedawna decydowaliśmy się głównie na jego zakup. Dlaczego lepiej wynająć auto, niż je kupować?

Rozłożenie kosztów w czasie przy wynajmie długoterminowym

Wynajem długoterminowy samochodu okazuje się doskonałym sposobem na to, aby rozłożyć w czasie koszty związane z jego zakupem i użytkowaniem. Nie ulega wątpliwości, że zakup nowego pojazdu, czy to z rynku pierwotnego, czy wtórnego, stanowi spory wydatek. Tymczasem wynajem opłaca się w miesięcznych ratach, co pozwala w efektywny sposób zarządzać budżetem, jaki mamy do dyspozycji. Wynajmując auto, nie musimy się zapożyczać, jak często ma to miejsce w przypadku jego zakupu.

Komfort użytkowania

Posiadanie samochodu znacząco ułatwia codzienne życie, jednak warto mieć świadomość, że wiąże się z nim również wiele obowiązków, których co jakiś czas trzeba dopełnić. Mowa tutaj między innymi o:

  • dokonywaniu przeglądów okresowych,
  • wymianie opon,
  • konieczności wykupienia ubezpieczenia OC,
  • dokonywaniu drobnych napraw.

Jeśli wynajmujemy samochód, nie musimy przejmować się tego typu formalnościami. Nie będziemy też ponosić dodatkowych kosztów, gdyż wszystkie są one zawarte w cenie usługi. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy, nawet drobna awaria, która często związana jest z kosztowną naprawą.

Łatwo kupić, trudno sprzedać

Samochód, co do zasady, stosunkowo łatwo jest dziś kupić. Wystarczy tylko posiadać gotówkę bądź zdolność kredytową, aby otrzymać finansowanie w odpowiedniej wysokości. Problem pojawia się w momencie, gdy chcemy sprzedać samochód i odzyskać przynajmniej część zainwestowanej kwoty. Mówi się, że auto traci na wartości już w momencie, gdy opuszcza salon- w twierdzeniu tym jest sporo prawdy. Problem sprzedaży samochodu dotyczy zwłaszcza osób, które lubią często zmieniać pojazd, jakim poruszają się po drogach.

Brak obciążeń i elastyczność użytkowania

Nawiązując współpracę z wypożyczalnią pojazdów Best-Rent, dajemy sobie większą elastyczność użytkowania samochodu, pozbywamy się również zbędnych obciążeń. Dotyczy to zwłaszcza osób, które często gdzieś wyjeżdżają, zmieniają miejsce zamieszkania czy gustują w nowościach motoryzacyjnych. Usługa wynajmu długoterminowego pozwala im poczuć się wolnym, nie są bowiem w żaden sposób przywiązani do samochodu, gdyż nie pozostaje on ich własnością. W razie potrzeby w każdym momencie można natomiast nawiązać nową umowę, wypożyczając auto na konkretny okres.

Redakcja gobus.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?