gobus.pl

portal o motoryzacji

motocyklem po europie
Lifestyle

Wyprawa marzeń – motocyklem po Europie

Marzeniem wielu osób jest wyprawa motocyklem po Europie. Takie przedsięwzięcie wymaga jednak solidnego przygotowania, zarówno technicznego, jak i logistycznego. Należy także rozważyć plusy i minusy podróży w grupie oraz wyprawy solo. Aby wyprawa motocyklem po Europie okazała się podróżą marzeń, należy z dużym zaangażowaniem podjeść do kwestii jej organizacji.

Motocyklem po Europie – warunki techniczne

Aby wyruszyć w wyprawę motocyklem po Europie, należy wcześniej odpowiednio przygotować do tego nasz pojazd. Absolutnie konieczne jest zbadanie wszelkich warunków technicznych przez specjalistę, który określi czy pojazd nadaje się do odbycia tak długiej trasy. Jeśli parametry naszego pojazdu nie będą spełniały określonych warunków, udanie się w tak daleką trasę może być wysoce ryzykowne. Nie możemy pozwolić sobie także na wyprawę motocyklem po Europie, jeśli nie posiadamy odpowiedniego stroju i akcesoriów, takich jak kask czy rękawice.

Organizacja trasy

Wyprawa motocyklem po Europie wymaga wcześniejszego zaplanowania trasy. Oczywiście w naturze każdego motocyklisty jest chęć szaleńczego pędzenia z wiatrem w nieznanym kierunku, ale do kwestii wyprawy po Europie należy podejść w sposób całkowicie przyziemny. Nie chcemy przecież utknąć gdzieś na środku drogi donikąd tylko dlatego, że od wielu kilometrów nie natknęliśmy się na żadną stację paliw. Dlatego też kluczową kwestią jest rozplanowanie miejsc noclegów oraz ustalenie, w których miejscach będziemy mieć możliwość uzupełnienia deficytu paliwa. Istotna jest także wcześniejsza organizacja posiłków i czasu na odpoczynek i zwiedzanie.

Motocyklem po Europie w grupie

Miłośnicy jednośladowców mają to do siebie, że bardzo często są członkami motocyklowych stowarzyszeń. Takie osoby dzięki wspólnej pasji zawiązują przyjaźnie na całe życie. Decydując się zatem na wyprawę motocyklem po Europie, warto rozważyć zalety i wady wypadu z towarzyszami. Oczywiście wiele zależy od naszego charakteru oraz od tego, czego spodziewamy się doświadczyć podczas takiej wycieczki. Jeśli chcemy się bawić, śpiewać i tańczyć do białego rana w różnych zakątkach Europy, to zdecydowanie powinniśmy namówić przyjaciół do przejechania wspólnej trasy. Jeśli jednak wyprawa motocyklem po Europie ma być dla nas rodzajem terapeutycznego wyciszenia i pozbycia się nadmiaru stresu, można rozważyć samodzielne przemierzanie europejskich tras.

Motocyklem po Europie – jak się zabezpieczyć

Bez względu na to, jak ekscytujący wydaje się pomysł udania się na wyprawę motocyklem po Europie, należy także pamiętać o potencjalnych zagrożeniach, które mogą nas spotkać. Do najpowszechniejszych zalicza się oczywiście kradzież motocykla, dlatego też zawsze warto mieć przygotowany plan awaryjny na taką okoliczność. Oprócz tego warto mieć na uwadze, że Europa poprzez ogrom protestów, napływ nielegalnych imigrantów i ogóle niezadowolenie społeczne, staje się coraz mniej bezpiecznym regionem. Dlatego też planując trasę, którą chcemy przemierzyć, powinniśmy być na bieżąco z najnowszymi informacjami i unikać miejsc, które mogą być potencjalnie niebezpieczne, zwłaszcza dla samotnego motocyklisty.