gobus.pl

portal o motoryzacji

silniki
Porady

Co musisz wiedzieć o silnikach HasWing?

Silniki HasWing są bardzo cenione wśród miłośników wodnych sportów motorowych. Szybkie, niezawodne i zasilane z zewnętrznego akumulatora jednostki początkowo trafiały na rynek japoński. Z biegiem czasu doceniono je również na Zachodzie i w wielu innych krajach leżących na wszystkich kontynentach. Zapoznajmy się z ich możliwościami.

Wygodne sterowanie

To, co wyróżnia silniki zaburtowe HasWing od konkurencji, to wygodne sterowanie. Jednostki o mniejszej mocy są wyposażone w Maximizer, który jest urządzeniem elektronicznym płynnie sterującym obrotami w przód i tył.

W przypadku większych silników (np. model Armada F) jednostka może być obsługiwana z poziomu przewodowego kontrolera obrotowego, który można zainstalować w dowolnym punkcie łodzi.

Komfort pracy

Niezależnie od swego przeznaczenia silniki HasWing mogą pracować zarówno w słonej, jak i słodkiej wodzie. Nadają się one do pływania po morzu oraz zamkniętych zbiornikach wodnych. Istnieje kilka wariantów silników tej marki. Różnią się one m.in. liczbą łopatek w śrubie napędowej.

  • Mając do dyspozycji silnik z dwoma łopatkami, użytkownik może zwiększyć prędkość pływania jednostki.

  • Z kolei silnik z trzema łopatkami to rozwiązanie ograniczające drgania podczas rejsu i zapewniające wyższy poziom komfortu.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Silniki zaburtowe HasWing zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Wyposażono je w diodowy wskaźnik naładowania akumulatora, w którym podziałka jest ustawiona co 20 procent. Dzięki temu użytkownik może w miarę precyzyjnie ustalić pozostały zapas mocy. Jednostki napędowe tej marki są też wyposażone w wiele innych ciekawych rozwiązań, takich jak:

  • wyłączniki (włączniki) bezpieczeństwa,

  • zrywki magnetyczne, za pomocą których można automatycznie wyłączyć silnik,

  • dodatkowy system chłodzenia, który występuje w silnikach dużej mocy.

Konstrukcja silnika – najważniejsze informacje

Elektryczne silniki zaburtowe marki HasWing to konstrukcje bezszczotkowe. Dzięki temu rozwiązaniu praca jednostki nie generuje dodatkowych strat (wyższa sprawność), a sam silnik zachowuje znacznie dłuższą żywotność. Rozwiązania marki HasWing wyposażone są też w uniwersalne wsporniki, za pomocą których można je przymocować do łodzi lub pontonów o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Dzięki tym rozwiązaniom ogólna sprawność napędu może wynieść nawet 80 procent.

Reasumując, silniki marki HasWing to konstrukcje projektowane początkowo dla wymagających odbiorców azjatyckich. W ostatnich latach dowiodły one swej niezawodności, zdobywając zasłużoną popularność na całym świecie w tym również w Polsce.

Materiał zewnętrzny